Installed on the right end of the outlet if it completes a series of gutters.

Outlet Stopend Right 90 mm graphite
0
Installed on the right end of the outlet if it completes a series of gutters.

| General characteristics | |
| system type | 90/75 mm |
| Material | PVC-U |
| Production technology | Founding |
| Size | |
| Length | 109 mm |
| Weight | 0,040 kg |
| Dimensions | 25 × 109 × 75 mm |
| Additional characteristics | |
| Temperature of use | from - 40°С / to + 60°С |
| Installation temperature | from + 5°С |
| Resistance to UV radiation | Resistant |
| Quantity per package | 100 pieces |
| Warranty | 10 years |
| European standard | EN 607:2004 |
| Сertificate of conformity | Certified |

Compare
My Account








